Boże Narodzenie to prawdziwa uczta dla zmysłów. Muzyka zawsze była nieodzownym elementem wszelkiego świętowania. Zawsze symbolizowała radość i uświetniała uroczystość. Muzyka związana z Bożym Narodzeniem jest idealnie nastrojowa niezależnie od tego, czy słuchamy dźwięku dzwonów wiejskiego kościoła, czy wzruszającego utworu o historii narodzin Chrystusa, doskonałej harmonii chóru, czy wesołej pieśni kolędników pod drzwiami.
W tym właśnie duchu Gminny Ośrodek Kultury „Wozownia” zorganizował Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Melodyjne utwory oraz ciepłe głosy dzieci i młodzieży – uczniów placówek oświatowych oraz kulturalnych naszej gminy pomogły wejść w atmosferę tego czasu. W konkursie wzięli udział:
GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - GOK WOZOWNIA 9.12.2015 R. |
|||
KATEGORIA PRZEDSZKOLE |
|||
LP. | IMIĘ I NAZWISKO SOLISTY | UTWÓR |
PLACÓWKA DELEGUJĄCA |
1. | AMELIA ANTAS | „GRAJĄCA CHOINKA” | GMINNE PRZEDSZKOLE W BRUDZEWIE |
2. | MAJA BADEŃSKA | „TO SĄ ŚWIĘTA” | GMINNE PRZEDSZKOLE W BRUDZEWIE |
3. | ANTONI GRACZYK | „ANIOŁKI” | GMINNE PRZEDSZKOLE W BRUDZEWIE |
4. | OLIWIA KOWALSKA | „ŚWIĘTY MIKOŁAJ” | GMINNE PRZEDSZKOLE W BRUDZEWIE |
5. | LENA KUŹNIK | „TUPU-TUP PO ŚNIEGU” | GMINNE PRZEDSZKOLE W BRUDZEWIE |
6. | DOMINIK LIPIŃSKI | „PASTUSZEK BOSY” |
SZKOŁA PODSTAWOWA W GALEWIE Z FILIĄ W CHRZĄBLICACH |
7. | AMELIA ŁAKOMICKA | „WIŚTA WIO RENIFERKI” | GMINNE PRZEDSZKOLE W BRUDZEWIE |
8. | MAJA PAJOR | „PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM” |
SZKOŁA PODSTAWOWA W KOŹMINIE Z FILIĄ W KRWONACH |
9. | NIKOLA SYLWESTRZAK |
„ANIOŁEK MALEŃKI JAK WRÓBELEK” |
SZKOŁA PODSTAWOWA W GALEWIE Z FILIĄ W CHRZĄBLICACH |
10. | NATASZA SZYMANIAK | „JADĄ KOLĘDNICY JADĄ…” | ZSG W BRUDZEWIE |
11. | KACPER WEGNER | „GDZIE TY MIESZKASZ” |
SZKOŁA PODSTAWOWA W GALEWIE Z FILIĄ W CHRZĄBLICACH |
12. | PATRYCJA WITASZEK | „JUŻ BLISKO KOLĘDA” |
SZKOŁA PODSTAWOWA W KOŹMINIE Z FILIĄ W KRWONACH |
13. | ALICJA WOŹNIAK | „ŚNIEGOWE ŚWIĘTA” | GMINNE PRZEDSZKOLE W BRUDZEWIE |
KATEGORIA I- III |
|||
14. | JAGODA BUKOWIECKA | „GDY ŚLICZNA PANNA” |
SZKOŁA PODSTAWOWA W GALEWIE Z FILIĄ W CHRZĄBLICACH |
15. | KARINA GĘZIAK | „ZAŚNIJ DZIECINO” | ZSG W BRUDZEWIE |
16. | KACPER KARBOWY | „KOLĘDA O MÓWIĄCYCH ZWIERZĘTACH” | ZSG W BRUDZEWIE |
17. | JULIA KLIMCZAK | „NOWY ROK- HOP!” |
SZKOŁA PODSTAWOWA W KOŹMINIE Z FILIĄ W KRWONACH |
18. | KAMIL KURASIK | „WSRÓD NOCNEJ CISZY” |
SZKOŁA PODSTAWOWA W GALEWIE Z FILIĄ W CHRZĄBLICACH |
19. | JULIA POCZTOWSKA | „DO SZOPY, HEJ PASTERZE” | ZSG W BRUDZEWIE |
20. | ZUZANNA RATAJCZYK | „NIE PŁACZ, JEZU” | ZSG W BRUDZEWIE |
21. | AMELIA RYBARSKA | „BOSY PASTUSZEK” | ZSG W BRUDZEWIE |
22. | ALEKSANDRA SOSZYŃSKA | „W CIEMNY WIECZÓR” | ZSG W BRUDZEWIE |
23. | MARTYNA SZYMANIAK | „KOLĘDA ŚNIEŻKA” | ZSG W BRUDZEWIE |
24. | KORNELIA SZYMKOWSKA | „ŚWIATŁO NAD BETLEJEM” | SZKOŁA PODSTAWOWA W KOŹMINIE Z FILIĄ W KRWONACH |
25. | WIKTORIA ŚWIERBLEWSKA | „NA PASTERKĘ CHODŹMY WSZYSCY” |
SZKOŁA PODSTAWOWA W GALEWIE Z FILIĄ W CHRZĄBLICACH |
26. | WIKTORIA WARACH | „KOLĘDOWY CZAS” | SZKOŁA PODSTAWOWA W KOŹMINIE Z FILIĄ W KRWONACH |
27. | GABRIELA WYRĘBSKA | „PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM” |
SZKOŁA PODSTAWOWA W GALEWIE Z FILIĄ W CHRZĄBLICACH |
28. | WERONIKA WRÓBLEWSKA | „PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI” | ZSG W BRUDZEWIE |
KATEGORIA IV- VI |
|||
29. | NIKOLA AUGUSTYNIAK | „ Z WYSOKIEGO NIEBA” |
SZKOŁA PODSTAWOWA W GALEWIE Z FILIĄ W CHRZĄBLICACH |
30. | ANDŻELIKA BINKIEWICZ | „W ŻŁOBIE LEŻY” |
SZKOŁA PODSTAWOWA W KOŹMINIE Z FILIĄ W KRWONACH |
31. | DOMINIKA GRZEBIELUCHA | „KOLĘDA DLA NIEOBECNYCH” |
SZKOŁA PODSTAWOWA W KOŹMINIE Z FILIĄ W KRWONACH |
32. | ROKSANA KOZIOŁ | „ W ŻŁOBIE LEŻY” |
SZKOŁA PODSTAWOWA W GALEWIE Z FILIĄ W CHRZĄBLICACH |
33. | GABRIELA KUSZ | „JEZUS MALUSIEŃKI” | ZSG W BRUDZEWIE |
34. | NATALIA MAJDA | „MALEŃKA MIŁOŚĆ” |
SZKOŁA PODSTAWOWA W GALEWIE Z FILIĄ W CHRZĄBLICACH |
35. | DAGMARA MIŚKO | „CICHA NOC” | SZKOŁA PODSTAWOWA W KOŹMINIE Z FILIĄ W KRWONACH |
36. | WERONIKA PASIK | „GWIAZDKI ŚWIECĄ NAD BETLEJEM” | ZSG W BRUDZEWIE |
37. | MATEUSZ ROSIAK | „BĘDZIE KOLĘDA” | GOK WOZOWNIA |
38. | ALEKSANDRA SOBOCKA | „CICHA NOC” | ZSG W BRUDZEWIE |
39. | WIKTORIA STEFAŃSKA | „DZISIAJ W BETLEJEM” | ZSG W BRUDZEWIE |
40. | ALICJA WALKOWSKA | „BÓG SIĘ RODZI” | ZSG W BRUDZEWIE |
41. | ALEKSANDRA WĘGIELNIK | „HEJ KOLĘDO LEĆ” | GOK WOZOWNIA |
42. | KORNELIA ZIELIŃSKA | „CICHA NOC” | ZSG W BRUDZEWIE |
KATARZYNA ZBOROWSKA | „LULAJŻE JEZUNIU” | ZSG W BRUDZEWIE | |
KATEGORIA GIMNAZJUM | |||
43. | WERONIKA DĘBIŃSKA | WIGILIA DLA WĘDROWCA | ZSG W BRUDZEWIE |
Spośród w/w uczestników konkursu Komisja Artystyczna w składzie:
- Krystian Weber- przewodniczący,
- Paweł Grabara,
- Wiesław Zydorkiewicz,
wyłoniła zwycięzców w/ w kategoriach wiekowych.
Zwycięzcy:
KATEGORIA I
I miejsce- Lena Kuźnik
II miejsce- Amelia Antas
III miejsce- Natasza Szymaniak
Wyróżnienia
Alicja Woźniak
KATEGORIA II
I miejsce- Kacper Karbowy
II miejsce- Zuzanna Ratajczyk
III miejsce- Julia Klimczak
Wyróżnienia
Julia Pocztowska, Martyna Szymaniak, Martyna Świerblewska
KATEGORIA III
I miejsce- Dominika Grzebielucha
II miejsce- Nikola Augustyniak, Aleksandra Węgielnik
III miejsce- Dagmara Miśko
Wyróżnienia
Roksana Kozioł, Alicja Walkowska
KATEGORIA IV
I miejsce- Weronika Dębińska
Wyróżnień nie przyznano.
GRAND PRIX KATEGORIA III ORAZ IV - Angelika Binkiewicz.
Do Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek dzieci oraz młodzież przygotowali nauczyciele i instruktorzy:
- Romualda Kabot, Małgorzata Ciesielska, Grażyna Kwiatosińska, Maria Jaworska, Jadwiga Jaroszewska Pilarz, Krystyna Wałowska, Małgorzata Kujawa, Justyna Sobczak, Beata Altman, Violetta Przysło- ZSG w Brudzewie, Urszula Frącala, Jolanta Kowalska, Lidia Ciemniewska, Agnieszka Grala, Elżbieta Struglińska, Lena Nawrocka, Krzysztof Kabot - Szkoła Podstawowa w Galewie z Filią w Chrząblicach;
- Agnieszka Klimczak, Barbara Kurcoba, Wiesława Pawlak, Grażyna Pasik, Krzysztofa Rumiejowska, Aldona Zawarska- Szkoła Podstawowa w Koźminie z Filią w Krwonach;
- Joanna Kowalska, Alicja Kostrzewska, Agnieszka Chłodnicka Szymaniak, Agata Kujawa- Gminne Przedszkole w Brudzewie;
- Joanna Gogulska- GOK „Wozownia”.
Dziękujemy za cierpliwość dla swoich podopiecznych oraz wkład pracy w ich przygotowanie do konkursu.
Do zobaczenia za rok! Z życzeniami zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!