Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Jasełka bożonarodzeniowe w SP Galew

02 styczeń 2018

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, dnia 22 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wystawili jasełka bożonarodzeniowe. Widowisko wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich ukazywało historię narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. W przedstawieniu nie zabrakło przepięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci od przedszkola aż po najstarszych uczniów naszej szkoły.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa w dowód uznania za piękne wykonanie przedstawienia.

Na zakończenie Pan dyrektor oraz zaproszeni goście złożyli życzenia, po czym wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołu wigilijnego, na którym gościły tradycyjne wigilijne potrawy.

Nadesłano: SP Galew z filią w Brudzewie.

Polecamy

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech