Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

"Wakacyjny niezbędnik bezpiecznych zachowań"

14 czerwiec 2018

Pod tym hasłem 13 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie odbyło się wiele atrakcji dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Od samego rana 110 dzieci pod opieką swoich wychowawców, zmagało się w niewielkich grupach z pomysłami na wykonanie najciekawszego plakatu dotyczącego bezpieczeństwa nad wodą, a także z wykonaniem najbarwniejszych kolorowanek przedstawiających bezpieczne zachowania podczas wakacyjnego wypoczynku. Po wykonaniu prac plastycznych przyszedł czas na konkurencje sportowe. Uczniowie klas 0 - 3 z ogromnym zaangażowaniem i zachowaniem zasad fair play rywalizowali w wielu konkurencjach sprawnościowych przygotowanych wcześniej przez pedagogów szkolnych.

Około godziny 1000 odbyło się spotkanie uczniów z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Turku, asp. Dorotą Grzelka z Wydziału Prewencji Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowym naszej gminy, asp. Maciejem Łuczkowskim, którzy przeprowadzili prelekcję na temat zagrożeń czyhających na dzieci podczas wakacji. Na zakończenie spotkania z policjantami na najmłodszych czekała niespodzianka. Było to spotkanie z Sierżantem Pyrkiem - maskotką Wielkopolskiej Policji. Uczniowie z rąk Sierżanta Pyrka odbierali drobne upominki za udział w konkursach plastycznych oraz sportowych. Po zakończeniu spotkania z najmłodszymi uczniami przyszedł czas na dzieci i młodzież starszych roczników.

120 uczniów klas IV - VII szkoły podstawowej i II - III gimnazjum uczestniczyło w spotkaniu z przedstawicielami policji, którego celem było zwiększenie świadomości i kształtowanie zmiany postaw wśród dzieci i młodzieży dotyczących zachowań podczas wakacji i spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, podczas prac polowych, a także spędzania czasu nad wodą, w górach oraz podczas podróży zagranicznych. W starszych klasach na spotkaniu z policjantami poruszano również tematy związane z zażywaniem używek przez młodych ludzi, w tym alkoholu, narkotyków, czy dopalaczy. Mówiono także o niebezpieczeństwach dotyczących spotkań z osobami poznanymi przez Internet.

Wszyscy uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracami konkursowymi przyniesionymi przez najmłodszych, które zostały wyeksponowane w sali gimnastycznej.

Opisane w/w zadanie zorganizowano w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” 2018.

Nadesłano: SP im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie - Eliza Moszczyńska, Eliza Gadomska.

Polecamy

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech